Öğretmenler İçin Temel Müzik Teknolojisi

Program Yürütücüsü: Doç. Dr. Abdurrahman TARİKCİ

Programın Genel Profili


Program dört farklı öğretim elemanının anlatacağı on bir farklı konudan meydana gelmektedir. Konuların ders takvimindeki süreleri önem ve kapsamlarına göre tasarlanmıştır.  

Kimler Katılabilir


Program öğretmenlerimizin müzik teknolojisi araç ve teknikleriyle aşinalığını artırmak için tasarlanmıştır. Dolayısıyla katılımcılarımızın öğretmen olması gerekmektedir.

Programın Amacı ve Öğrenme Çıktıları

Program öğretmenlere müzik teknolojisine dair temel bilgi ve becerileri kazandırmayı, projelerinde ve meslek hayatlarında kullanabilecekleri müzik teknolojisi araçlarının yelpazesini genişletmeyi amaçlamaktadır.


Öğretim Materyalleri ve Öğrenme Süreci

Programda öğretim senkron olarak, online video konferans şeklinde gerçekleşecektir. Program derslerinde yoğunlukla kullanılacak yazılımlar Makemusic Finale ve Avid Pro Tools’dur. Ancak muadil farklı yazılımlar ile kursun takip edilmesi de mümkün olacaktır.

Ölçme ve Değerlendirme

Ölçme değerlendirme süreci iki aşamalıdır. Derslerin sonlanmasıyla birlikte bir teorik sınav yapılacak ve sertifika adaylarının derslerde aktarılan teorik bilgilere hâkimiyeti ölçülecektir. Ayrıca adaylar sertifika programıyla birlikte başladıkları ve ders süreci boyunca verilecek olan ödevlerin de yardımıyla bitirdikleri projeyi sertifika programının sonunda raporlayarak sunacaktır. Notlandırma bu teorik sınav ve proje baz alınarak yapılacaktır. Geçer not alan adaylar başarılarının sertifikalandırılması hakkını kazanacaktır. 

Program Ücreti

2000 TL (KDV Dahil)

Ders Müfredatı


Sesin Oluşumu ve Algılanması


Mikrofonlar ve Özellikleri

Sinyal Akışı

Sinyal İşlemciler

Dijital Ses, MIDI

Bilgisayarla Nota Yazımı

DAW

 

Edit

 

DAW ile Miks I

 

DAW ile Miks II

 

DAW ile Miks III

 

DAW ile Miks IV

 

Ses ve Görüntü Uygulamaları

 

Canlı Ses I

 

Canlı Ses II